20170302_145500_FotorMeemassaaž on iidsele Tiibeti ja Hiina tervisetarkusele toetuv teraapia. Tema peamine toime on energeetiline – keha energiakanalid puhastuvad taastub vaba energiavool. Lisaks vähendab meemassaaž depressiooniohtu – WHO andmetele on vaimsed häired 2020 aastaks kõige elan levinud tervisehäda ning just seda aitab meemassaaž ennetada.

Meemassaaži 10 toimet:

 1. ennetab ja leevendab depressiooni ning psühholoogilisi probleeme
 2. tugevdab immuunsust
 3. leevendab väsimust
 4. parandab naha seisundit
 5. vähendab tselluliiti
 6. kiirendab vere- ja lümfiringet – organismi isepuhastumine
 7. leevendab radikuliiti
 8. leevendab migreeni
 9. parandab soolestiku tööd
 10. vähendab lihaspingeid

Mee koostis sarnaneb vereplasmale –  sisaldab rikkalikult bioakiivseid aineid, mikroelemente, vitamiine. Mee pH on kergelt happeline ja on antibakteriaalne, sisaldab ensüümina vesinikperoksiidi, mis muutub mee lahjendamisel aktiivseks, lisaks sisaldab defense-1 nimelist antiseptilist valku.

Mee kosmeetiline  toime:

 1. eemaldab naha pinnalt surnud rakud
 2. absorbeerib ja väljutab toksiinid
 3. rikastab nahka energia  ja toitainetega
 4. antibakteriaalne
 5. silub kortsukesed

Mesi toiduna:

Kvaliteetsel meel on ainulaadsed omadused, regulaarne mee tarbimine aitab vältida haigestumisi, seepärast soovitatakse seda tarvitada 5 kg aastas (praegu näitab statistika 1 kilo). Mitmete uuringute kohaselt on pikaealiste inimeste hulgas väga palju mesinikke ja nende pereliikmeid. Mesi kiirendab ainevahetust, pidurdab rasva kogunemist organismi, tõstab immuunsustaset. Mesi seedub jääkideta. Kui süüa kärjemett, absorbeerivad soolestikku jõudnud vahatükikesed endasse toksiine ja väljutavad need.  Mesi sobib alates 6 elukuust, kuna ainukese pisikuna suudavad mees ellu jääda botulismieosed. Need hävivad täiskasvanutel  mao happelises keskkonnas, beebidel aga ei ole see mehhanism veel nii hästi toimiv.

Mesi säilib kõige paremini temperatuur alla 25 kraadi, pimedas ja kuivas.

 

 

«EESTI MEE PÄEVAD» LILLEPAVILJONIS

Eesti Meetootjate Ühendus korraldab 11. ja 12.märtsil 2017 kell 10-17 Tallinnas Lillepaviljonis Pirita tee 26 kogupereürituse « EESTI MEE PÄEVAD».

Müügil on tootjahinnaga mitmekesises valikus Eesti mett, taruvaiku, õietolmu ja muud meega seonduvat.

Lastele räägib mesinik Hinge Laur mesilaspere elust, lapsed saavad mesilasi joonistada ja värvida, voolida mesilasvaha sisaldava plastiliiniga.

 

KOOLITUSKAVA mõlemal päeval:

11.00 eesti keeles ja 14.00 vene keeles: Mesindussaadused organismi tugevdamiseks. Dr. Ilmar Särg, Tartu Ülikooli Kliinikumi arst-õppejõud.

12.00 vene keeles ja 13.00 eesti keeles: Harmoonikumi loengud – Vana eesti loodusravi tutvustamine, sealhulgas meemassaži tegemine. Ene Lill, Terviseklubi Harmoonikum perenaine.

15.00 Tutvustab oma uut loodusraamatut ajakirjanik-kunstnik Herbert Tsukker. (vene keeles)

Info: www.eestimesi.ee

Loengud, konsultatsioonid ja üritused on tasuta.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>