Puhkeme õide koos loodusega
„Tere Päike!“ on tahtmine iga kord hüüda, kui soojust läbi näonaha südameni kiirgab. Lõpuks ometi võib kamina, küünlad ja muu põleva kraami rahule jätta, mis siiani aitas pimedusestressi eemal hoida. Teatavasti saame me elusat tuld silmitsedes samalaadset energiat, mida päike meile pakub. Ainult doosid on pärispäikesega võrreldes minimaalsed. Nüüd aga on päike meile [...]
„Tere Päike!“ on tahtmine iga kord hüüda, kui soojust läbi näonaha südameni kiirgab. Lõpuks ometi võib kamina, küünlad ja muu põleva kraami rahule jätta, mis siiani aitas pimedusestressi eemal hoida. Teatavasti saame me elusat tuld silmitsedes samalaadset energiat, mida päike meile pakub. Ainult doosid on pärispäikesega võrreldes minimaalsed. Nüüd aga on päike meile kõigile tarvitamiseks taaskord välja pandud, nii et astugem ligi!
Oleme oma Maakeraga Päikese ümber suundumas periheelist aheeli suunas. Eks see pisut diskrimineeriv ole põhjapoolkera suhtes, et talvel, mil päike horisondist lahti lasta ei taha ja üleüldse harva näole annab, oleme talle tegelikult kõige lähemal. Suveks aga liigub Maakera päikesest kõige kaugemasse punkti. Niisiis on suvine lauskõrvetamine lõunapoolsete jaoks. Meie päike on jahedam, kuid siiski kirgas.
Terviseturgutus ja kerge paast
Loodus meie ümber on aga juba taliharjapäevast alates päikesega mestis – kõrred lükkavad lund endast eemale, hangeservad on pitsiliseks sulanud. Vastlapäevast alanud paastuaega on hea kasutada organismi puhastamiseks. Toit on nüüd vähem lihane ja ega seda tugevat toitu pole enam niipalju vajagi – päikesevalguses saaks ehk pranastki söönuks. Ning märtsikasside tulekuga ka õhust ja armastusest (siis jällegi pranast?).
Vihtleme ja organism puhastub
Praktilise poole pealt aga tasuks meelde tuletada mõnede ravimtaimede tervistavat toimet. Traditsiooniline saunaviha komponent kaseleht on üks parimaid organismi puhastajaid. Teda võib teena juua, temast võib teha ka vannitõmmise. Vanad eestlased pugesid saunas kaselehehunnikusse ja higistasid niimoodi välja igasugused haigused.
Kevadväsimuse vastu kaeratõmmisega
Kevadväsimuse peletamiseks on hea ka kaerateratõmmis. See on nii puhastava kui jõudu andva toimega. Tõmmis tehakse nii: loputatud kaeraterad valatakse termosesse, peale keev vesi. Paari tunni pärast võib juba tarvitama hakata, kuid ka järgmisel päeval on jook veel soe ja mõjus. Teetõmmistele võib alati lisada pisut mett. Mees on palju kasulikku, kuid üks tema tähtis omadus on ka võime organismi puhastada.
Ja kui tunnete, et vajate kiiret energiasüsti, tehke kibuvitsamarjateed. Sealt saate nii karotinoide, mis naha pringiks teevad, kui ka ohtrasti C-vitamiini. Elujõust pakatama paneb ka meie oma hellitus-hoolitsus tervele kehale, mille nimigi viitab kevade algusele – SPA-hellitus “Õidepuhkemine”.
Languages
Teemad
- Aktsioon SÖÖDAV SÖÖK (6)
- Ilunipid (3)
- Kahjulikud e-ained (5)
- Keskkond (3)
- Looduskosmeetika (9)
- Määratlemata (8)
- Mõtteainet (19)
- pH-tasakaal (2)
- Ravimtaimed (6)
- Taaskasutus (2)
- Tervis (17)
- Tervislik toitumine (24)
- Toiduretseptid (9)
- Toitumisnõuanne (8)
- Traditsioonide tarkus (28)
- Transrasvad (5)
- Uncategorized (5)
- Uudised (6)
Arhiiv
- november 2021 (1)
- märts 2017 (2)
- veebruar 2017 (1)
- mai 2013 (1)
- aprill 2013 (4)
- märts 2013 (4)
- detsember 2011 (1)
- november 2011 (1)
- oktoober 2011 (2)
- september 2011 (11)
- august 2011 (1)
- juuli 2011 (2)
- mai 2011 (3)
- aprill 2011 (8)
- märts 2011 (9)
- veebruar 2011 (5)
- jaanuar 2011 (4)
- november 2010 (1)
- oktoober 2010 (2)
- september 2010 (7)
- august 2010 (3)
- aprill 2010 (1)
- märts 2010 (1)
- veebruar 2010 (2)