Hiina meditsiinist tuntud energiakanalid on olemas meil kõigil, olid olemas ka vanadel eestlastel. Igal rahval on välja kujunenud oma kliima ja geneetilise koodiga sobiv elustiil. Meil olid energiakanalite mõjutamiseks omad meetodid. Üks neist oli meemassaaž, teine oli Vana-Eesti massaaž ehk soontetasumine ja kolmas on kaaniteraapia.
260510.fig.002a

Energiakanaleid on uuritud teaduslikult ja need on olemas! On tuvastatud mööda fastsiaid kulgevad laengut omavad piirkonnad, mis ühendavad omavahel organid ja teatud kehapiirkonnad. Mõõtmised näitavad, et need aktiivsed kanalid langevad kokku Hiina meditsiinist tuntud energiakanalitega. Hiinlased kasutavad väga suurt täpsust nõudvat akupunktuuri – nõelaga peab ikka millimeetripealt kanalit ja sellel asetsevat punkti tabama, kehvematel see lihtsalt ei õnnestu. Vanad eestlased lahendasid olukorra talupojatarkusega. Mõjutati energiakanali piirkonda laiemalt: “veskikivi” võttega liigutati lihaste vahelisi fastsiaid, mille tulemusena vabastati energia liikumise teed. On kindlaks tehtud, et lihaste, organite ja luude ümber olev kelme on organite funktsioneerimiseks hädavajalik. Fastsiates on närvid ja energiakanalid, mis ühendavad organid omavahel võrgustikuks. Verevarustus on ka oluline, kuid sellest üksi ei piisa.  

Vana-Eesti massaažiga töödeldakse läbi kõik keha energiakanalid, lisaks stimuleeritakse vajutuste ja venitustega lihaseid ning vajutatakse triger punktide kaudu välja pinged. Kiigutamiste ja ringidega parandatakse liigeste vahelist liikuvust, turgutatakse ka kõõluseid ning korraliku töötluse saavad ka meie suurimas ja olulisimad lihased – tuharalihas ja reielihas, mis meie istuva eluviisi juures ju kõige suurema koormuse all kannatavad. Nagu enamus külmema piirkonna loodusrahvaste ravisid, tehakse ka Vana-Eesti massaaži läbi kergete, õhukeste riiete ja matil. Kuigi Vana-Eesti massaažil on ka õli, salvi, mee, vms määrdeainega tehtav variant (tehti vanasti eelkõige saunas), tasuks esimesena proovida siiski riietega massaaži. See annab võimaluse massööril vabalt teha loksutusi, venitusi, võtta sisse erinevaid kehaasendeid ja teha muid tõhusaid võtteid.

 

abaluu_origMassaažiseanss kestab kas 60 või 90 minutit. Pärast massaaži oleks aga tõesti nagu tiivad kasvanud – keha on kerge, kõik pinged on välja muditud, silm on selge ja kael painduv. Ühe tunniga saab keha üle käidud ja vaevatud sooned leevendust. Pikema massaažiga saab tõhusamalt korrastatud kogu keha – ka varbad, sõrmed ja pea.  Kogu keha saab korralikult läbi masseeritud, kõik pinged leevendatud ja energiavood avatud. Massaaž hõlmab nii õrnu lõõgastavaid, kui valusaid ravivõtteid, tulemusena hakkavad inimesel energiad liikuma ja isiklik vägi korrastub. Kuigi tegemist on tugeva massaažiga, on selle lihaskäsitlus samal ajal hell. Massaaž võib aidata pingepeavalude korral, leevendada istuvast tööst tekkivaid vaevusi või mudida mõnusasti läbi väsinud jalad.

60 min/45.-

90 min/ 60.-

120 min/75.-

Meie VIP klientidele on Vana-Eesti massaaž märtsikuus -15%.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>