Mikroplast või looduslik koorija

Naha koorimine on vajalik protseduur – surnud rakud nahal takistavad naha hingamist ja kreemidest toitainete imendumist. Koorida ei tohiks liiga sageli – olenevalt nahatüübist kord nädalas kuni kord kuus. Koorimine pole vajalik lastele – neil reguleerib naha korrasolekut seebum. Vananedes aga seebum muutub tihkemaks ja liimib surnud naharakke kokku.

Koorijaid on erinevaid: ensüüm-, happe- ja abrasiivkoorijad. Neid kõiki leidub teie köögkapis, ei ole vaja plastpudelis hankida säilitusaineid ja mikroplasti täis ollust.

Ideaalsed koorijad:

Abrasiivkoorijateks sobivad riisijahu, kliid, kaerahelbed segatud kokku

ürdid

maitsestamata jogurtiga. Võid lisada ka kuivatatud lavendli- ja raudrohuõisi.

Head koorija on ka jahvatatud pähklid. Samuti muda. Kuid kui suvele mõelda, siis ka rannaliiv on hea keha koorimiseks – liiveterad on ideaalselt ümaraks kulunud, ei lõika nahasse. Sool ja suhkur seevastu ei ole ideaalsed – nad on kristallid, mille servad teravad. Asja parandab see, kui neid niisutada.

Happekoorijana toimib õunamahl, tomat, astelpajumarjad jne. Ka jogurtil on happekoorija effekt – on seal ju piimhape sees (pH ca 4,5)

Ensüümkoorijad on kõrvits, papaia ja ananass. Viimasega peab olema ettevaatlik – kasutada vähe ja lühikeseks ajaks. On ju ananass see, mis “sööb” meid samal ajal, kui meie teda:)

Kõiki neid aineid saab segada ja omavahel kombineerida. Midagi sela köögiklapis ikka on – ja see söödv “midagi” on igatahes parem kaua säilitatud purgikraamist!

MIKROPLAST

Koorijates nimetatakse seda naftast toodetud plastikut ka “pärliteks”, “mikrograanuliteks” – kuid tegemist on spetsiaalselt toodetud plastikutükikestega, mis peale kasutamist otse kanalisatsiooni pestakse. Sealt edasi meie loodusesse. Kahju on kohutav.

Sellist toodet nagu pole üldse tarvis, sest koorijana teevad palju parema töö ära looduslikud ained. Lisaks on looduslikud ained kasulikumad ka nahale. Loe täpsemalt: https://www.envir.ee/sites/default/files/leping_4-1-18-30_lopparuanne_mikroplast_metoodikaga_02.11.2020.pdf

Valmistage ise köögi kuivainetest koorimissegud, kasutamisõpetusele kirjutage: lisada jogurtit, hapukoort või piima. Sellega saab igaüks hakkama. Kui aga soovid põhjalikumaid teadmisi, kuidas valmistada ökoloogiliselt puhast ja luksuslikku kosmeetikat, võid tellida meilt koolituse: https://old.harmoonikum.ee/koolituba/kosmeetikakoolitused/ise-tehtud-kingitus/

Hoiame loodust, sest sellest sõltub meie elu!