FullSizeRender(11)

DSC09194 copy-v

Eestlastele on saun olnud läbi aastasadade tervisetaastamise ja arstimise koht, mõnuka ajaveetmise ja seltskondliku suhtlemise paik.

Vanad eestlased teadsid, kuidas ennast terve ja rõõmsana hoida. Nad käisid igal nädalal leilisaunas. Leilivõtmisele lisaks pidi saunas kindlasti ka vihtlema.  “Mis rahata poodi ehk vihata sauna minna.” (Viru-Jaagupi vanasõna)

saun-2

Ehtne  eesti saun,  millest tervisele kasu ka on, käib nii: saun köetakse kuumaks puudega , kuid mõõdukalt, nii 80 kraadi kanti. Kõigepealt võetakse leili, siis jahutatakse keha maha (vajadusel pestakse – istudes, seljapesija abiga) ning alles seejärel algab see õige saunarituaal. Keha kuumutatakse uuesti üles ja asutakse vihtlema. Kõige tervendavam on see, kui vihtlejaks on keegi teine – nõnda arstiti ennevanasti igasugune stress ja haigus paugupealt välja. Kasutati erinevatest taimedest vihtasid, ürdileotisi, mett. Masseeriti käte, nuia ja sooja kiviga, juurde lausuti roosisõnu.

Teaduslikult tõestatud tervistav saunatamismeetod: LOE EDASI

Harmoonikumi saunateenuste valik

Harmoonikumi saunas saad nautida privaatsust Eesti kultuuritraditsioonide järjepidevuses ja looduspuhtas keskkonnas.

Harmoonikumi saunarituaalid

Mantsi Anni roosisõnad 100.-/1 inimene;  170.-/2 inimest3 500-h600

See saunarituaal puhastab keha nii seest kui väljast. Pärast higistamahakkamist (soovi korral saab natuke sopsutatada ka vihaga) pestakse ja kooritakse keha otse saunalaval nahatüübile sobivate segudega. Sellele järgneb kneippimine – jaheda veega ülevalamine ning väike puhkus värskendava-puhastava joogiga. Teistkordse leiliga kaasneb tõeline vihtlemisrituaal:

Saunanaine hõõrub  laval lamaja keha meega sisse ja vihtleb korralikult läbi, kasutades erinevaid vihtlemisvõtteid ja lausudes roosisõnu. Viheldakse sobiva toimega ja kas naiste või meeste vihaga.

Peale vihtlemisseanssi lamatakse veel higistades laval, seejärel loputatakse ennast jaheda veega ning taastutakse, tundes vanade eestlaste “lovesse langemise ” õnnistavat ja tervendavat tunnet. Saunarituaali lõpetuseks võitakse keha niisutavate ja noorendavate ürdiõlidega.

Rituaal kestab ca 1 tund

Sauna rent 1 tund:

türgi saun
VIP-pakett  50.- /1-2 inimest:

Sisaldab: saunalinad, ürditee ja vesi. Lisaks on võimalik tellida suupistevalik head enesetunnet toetavatest toitudest.

 

Sauna rent 1 tund:

Kaja kärner saunas
  • Perepakett  40.-/ 2 vanemat koos kuni  3 lapsega

Sisaldab: tükk naturaalset seepi, kann ürditeed ja vett

 

 

Traditsioonidega ilu ja tervisekümblused

ene pilt 084

Heinamähis – unelemisrännak suvistele Eesti niitudeleene pilt 081-w300-h400

60 min/ 90.-€

Meie käsitsi niidetud hein pärineb Harmoonikumi maheheinamaalt Lääne-Virumaal. Heina muudab väärtuslikuks ja sellele annavad ravitoime ravimtaimed ja seemned – heinapebred. Iga taim leiab teie kehas toimimist ootava koha. Heinamähisega kaetakse kogu keha – kott heinu aurutatakse eelnevalt tulise veega tunni jooksil. Rituaal algab higistamisega meie puuküttega sauna laval. Siis loputamine, jahtumine ja alles seejärel saate heita pehmele lõhnavale heinavoodile. Vannirituaali ajal paitab heina lõhn alateadvust, stress taandub, saunanaine lausub tervendavaid roosisõnu. Heinamähis leevendab spasme, stimuleerib aine- ja verevarustust (külmad jäsemed ja tselluliit!), rahustab ja vaigistab mittepõletikulisi valusid. Vannist väljudes juuakse tass ürditeed ja toidetakse nahka aromaatse kadaka-tudraõliga. Mured taanduvad ja reibas keha teenib teid jälle lahkesti edasi!Peale mähist võitakse keha kerge massaažiga tervistava värsketest toimainetest palsamiga. Lisaks saab tellida lõõgastava aroomimassaaži.

saun

Broneeri aeg: info@harmoonikum.ee või helsitades T-L 12-19 tel 53081188