Kosmeetikakoolitused

Ene FBJuba muinasajal oskasid naised kasutada looduses leiduvat. Teati täpselt, mis toime on ühel või teisel ürdil, õlil, vaigul, viljal, marjal või seenel. Nende teadmiste abil säilitati ilu ja värskust, raviti tervisehädasid ja … käidi ka lendamas. Kogu vajaminev kraam leiti aga meie oma metsadest ja aasadelt.

Tänapäeval on kosmeetikatööstus tekitanud meis õpitud abituse: kasutades valmis kraami ei ole me enam teadlikud, mis ja mille jaoks. Samas on tootjad kokkuhoiu mõttes vahetanud paljud inimkehale sobilikud toimeained sünteetiliste ja odavate vastu ning väärtuslike looduslike komponentida kogust kahandanud sümboolseks.

Iidset ja elus eneses kontrollitud  toimetulekutarkust ei olegi nii võimatu hankida. Harmoonikum on aastate jooksul kogunud tarkusi nii rahvatraditsioonist kui moodsast teadusest. Selle tulemusel saame naistele anda just need kõige olulisemad teadmised kosmeetikumide nõiaköögist.

Koolitusi viib läbi Harmoonikumi asutaja – terviseedendaja ja kosmeetik Ene Lill. Ta on õppinud ülikoolides keemiat, kunsti, kultuuri, pedagoogikat ja terviseedendust, lisaks kosmeetika, massaaž, pärimusmeditsiin jpm.

Meie kehahoolitsuste koolitused:

Mahekosmeetika nõiaköök

Näomodelleerimine e. näomassaaž

Ise tehtud mahekosmeetiline kingitus

 Jalahoolitsuse õpituba