Energiakanalid – pärimus, teadus ja Vana-Eesti massaaž
Hiina meditsiinist tuntud energiakanalid on olemas meil kõigil, olid olemas ka vanadel eestlastel. Igal rahval on välja kujunenud oma kliima ja geneetilise koodiga sobiv elustiil. Meil olid energiakanalite mõjutamiseks omad meetodid. Üks neist oli meemassaaž, teine oli Vana-Eesti massaaž ehk soontetasumine ja kolmas on kaaniteraapia.
Energiakanaleid on uuritud teaduslikult ja [...]
Hiina meditsiinist tuntud energiakanalid on olemas meil kõigil, olid olemas ka vanadel eestlastel. Igal rahval on välja kujunenud oma kliima ja geneetilise koodiga sobiv elustiil. Meil olid energiakanalite mõjutamiseks omad meetodid. Üks neist oli meemassaaž, teine oli Vana-Eesti massaaž ehk soontetasumine ja kolmas on kaaniteraapia.
Energiakanaleid on uuritud teaduslikult ja need on olemas! On tuvastatud mööda fastsiaid kulgevad laengut omavad piirkonnad, mis ühendavad omavahel organid ja teatud kehapiirkonnad. Mõõtmised näitavad, et need aktiivsed kanalid langevad kokku Hiina meditsiinist tuntud energiakanalitega. Hiinlased kasutavad väga suurt täpsust nõudvat akupunktuuri – nõelaga peab ikka millimeetripealt kanalit ja sellel asetsevat punkti tabama, kehvematel see lihtsalt ei õnnestu. Vanad eestlased lahendasid olukorra talupojatarkusega. Mõjutati energiakanali piirkonda laiemalt: “veskikivi” võttega liigutati lihaste vahelisi fastsiaid, mille tulemusena vabastati energia liikumise teed. On kindlaks tehtud, et lihaste, organite ja luude ümber olev kelme on organite funktsioneerimiseks hädavajalik. Fastsiates on närvid ja energiakanalid, mis ühendavad organid omavahel võrgustikuks. Verevarustus on ka oluline, kuid sellest üksi ei piisa.
Vana-Eesti massaažiga töödeldakse läbi kõik keha energiakanalid, lisaks stimuleeritakse vajutuste ja venitustega lihaseid ning vajutatakse triger punktide kaudu välja pinged. Kiigutamiste ja ringidega parandatakse liigeste vahelist liikuvust, turgutatakse ka kõõluseid ning korraliku töötluse saavad ka meie suurimas ja olulisimad lihased – tuharalihas ja reielihas, mis meie istuva eluviisi juures ju kõige suurema koormuse all kannatavad. Nagu enamus külmema piirkonna loodusrahvaste ravisid, tehakse ka Vana-Eesti massaaži läbi kergete, õhukeste riiete ja matil. Kuigi Vana-Eesti massaažil on ka õli, salvi, mee, vms määrdeainega tehtav variant (tehti vanasti eelkõige saunas), tasuks esimesena proovida siiski riietega massaaži. See annab võimaluse massööril vabalt teha loksutusi, venitusi, võtta sisse erinevaid kehaasendeid ja teha muid tõhusaid võtteid.
Massaažiseanss kestab kas 60 või 90 minutit. Pärast massaaži oleks aga tõesti nagu tiivad kasvanud – keha on kerge, kõik pinged on välja muditud, silm on selge ja kael painduv. Ühe tunniga saab keha üle käidud ja vaevatud sooned leevendust. Pikema massaažiga saab tõhusamalt korrastatud kogu keha – ka varbad, sõrmed ja pea. Kogu keha saab korralikult läbi masseeritud, kõik pinged leevendatud ja energiavood avatud. Massaaž hõlmab nii õrnu lõõgastavaid, kui valusaid ravivõtteid, tulemusena hakkavad inimesel energiad liikuma ja isiklik vägi korrastub. Kuigi tegemist on tugeva massaažiga, on selle lihaskäsitlus samal ajal hell. Massaaž võib aidata pingepeavalude korral, leevendada istuvast tööst tekkivaid vaevusi või mudida mõnusasti läbi väsinud jalad.
60 min/45.-
90 min/ 60.-
120 min/75.-
Meie VIP klientidele on Vana-Eesti massaaž märtsikuus -15%.
Languages
Teemad
- Aktsioon SÖÖDAV SÖÖK (6)
- Ilunipid (3)
- Kahjulikud e-ained (5)
- Keskkond (3)
- Looduskosmeetika (9)
- Määratlemata (8)
- Mõtteainet (19)
- pH-tasakaal (2)
- Ravimtaimed (6)
- Taaskasutus (2)
- Tervis (17)
- Tervislik toitumine (24)
- Toiduretseptid (9)
- Toitumisnõuanne (8)
- Traditsioonide tarkus (28)
- Transrasvad (5)
- Uncategorized (5)
- Uudised (6)
Arhiiv
- november 2021 (1)
- märts 2017 (2)
- veebruar 2017 (1)
- mai 2013 (1)
- aprill 2013 (4)
- märts 2013 (4)
- detsember 2011 (1)
- november 2011 (1)
- oktoober 2011 (2)
- september 2011 (11)
- august 2011 (1)
- juuli 2011 (2)
- mai 2011 (3)
- aprill 2011 (8)
- märts 2011 (9)
- veebruar 2011 (5)
- jaanuar 2011 (4)
- november 2010 (1)
- oktoober 2010 (2)
- september 2010 (7)
- august 2010 (3)
- aprill 2010 (1)
- märts 2010 (1)
- veebruar 2010 (2)